ul. Św.Bonifacego 152
02-909 Warszawa

Monitoring kotłowni


Monitorujemy dziesiątki kotłowni w Polsce i za granicą. Skupiamy się na branży kotlarskiej, bo w niej mamy największe doświadczenie.

Instalowaliśmy nasze rozwiązanie przy kotłowniach wodnych w różnych zastosowaniach: w budynkach szkół, szpitali, urzędów, dworców kolejowych czy też przy kotłach parowych zasilających linie produkcyjne w wielu fabrykach. Dostarczaliśmy rozwiązania dla małych, średnich i dużych zespołów kotłów, z których największa nasza instalacja znajduje się w jednej z elektrociepłowni przy zespole 7x10MW.

Pracując z bardzo wieloma klientami zebraliśmy przez lata sporo doświadczeń.

Wszędzie tam, gdzie informacja o stanie kotłowni ma znaczenie tam warto zainteresować się naszym rozwiązaniem.Co nas wyróżnia?Dzięki nam nie musisz ograniczać się do rozwiązania dostarczanego przez producenta kotła. My integrujemy bardzo różne urządzenia:

  • wszelkie przetworniki np. sondy ciśnienia, objętości, temperatury
  • regulatory sterujące zaworami 3drogowymi
  • regulatory poziomu, mocy, odsalania itp.
  • przepływomierze, ciepłomierze itd.
  • liczniki energii elektrycznej
  • wodomiaryPomiary pojemności zbiorników


Opracowaliśmy unikalny system pomiaru napełnienia cystern. Nasze urządzenia współpracują z sondami hydrostatycznymi.

Opracowaliśmy autorski algorytm obliczeniowy oferujący znaczną dokładność pomiaru i pozwalający na skuteczną gospodarkę paliwową.
nasze realizacjeCalderaWykresy tankowania paliwa


Dash1


Wystarczy dołączyć dostarczany przez nas sterownik komunikacyjny DOT1 oraz użyć aplikację CALDERA aby obserwować i zarządzać swoją kotłownią lub innym urządzeniem jakie posiadasz.


Zwykła przeglądarka, tablet czy laptop zapewni poczucie pełnej kontroli.Martwi Cię awaria kotła, którą możesz przegapić?Ustaw powiadamianie na e-mail lub SMS i zapomnij o problemie. Możesz też wykorzystać, ktoreś z aktywnych wyjść do sterowania podłaczonym urządzeniem.
A jaki zdalny pulpit będzie dla mnie odpowiedni?Wykonujemy łatwe w obsłudze aplikacje zdalnego pulpitu dla różnych, nawet złożonych układów sterowania. Aby korzystać z naszych produktów nie jest konieczna absolutnie żadna specjalistyczna wiedza lub wyposażenie. Wystarczy dostęp do Internetu z dowolnego urządzenia takiego jak laptop czy telefon.

Dash3

Hrub

A jeżeli moje wymagania nie są standardowe?


Nie ma dla nas standardowych wymagań. Robiliśmy już naprawdę różne pulpity. Oferujemy dostęp do bogatej biblioteki własnych kontrolek, wskaźników i rysunków. Możesz samodzielnie stworzyć swój własny pulpit lub edytować swobodnie ten, który zrobimy dla Ciebie.


Co dostarczamy?
Produkujemy własne urządzenie o nazwie DOT1 stanowiący niezbędny element naszej oferty. Jest to sterownik komunikacyjny posiadający bogaty zestaw interfejsów I/O oraz zapewniający łączność poprzez sieć 3G do utrzymywanej przez nas infrastruktury.

2Doty
Główną częścią naszej oferty jest aplikacja chmurowa CALDERA. Jest to w pełni stworzone przez nas środowisko informatyczne, w którym powstaje wizualizacja podłączonych poprzez sterownik DOT1 urządzeń klienta. Dzięki utrzymywaniu całej aplikacji w chmurze dostęp do wizualizacji realizowany jest z dowolnego urządzenia, w dowolnym miejscu i czasie bez potrzeby instalowania czegokolwiek na komputerze czy telefonie użytkownika.

Każdy klient otrzymuje dostęp do swojej części aplikacji, w której pełni rolę administratora. W ramach swojej usługi może zarządzać dowolną ilością użytkowników. Klient może również zmieniać ustawienia swojego pulpitu. W pakiecie zapewniamy również kartę SIM, zainstalowaną w dostarczanym przez nas urządzeniu, umożliwiającą szyfrowane połączenie z naszą usługą chmurową.

Jak to działa?

Schemat poglądowy


Aby twoje urządzenia mogły komunikować się ze światem muszą zostać doposażone w dostarczany przez nas sterownik DOT1.  Zapewnia to komunikację 'dół/góra' pomiędzy nadzorowanymi urządzeniami, a aplikacją CALDERA, która jest umieszczona w rozproszonym środowisku chmurowym. Korzystamy wyłącznie z głównych światowych dostawców usług chmurowych tak aby zapewnić wysoką dostępność naszej usługi. Komunikacja odbywa się w całości przy zachowaniu rygorystycznych norm bezpieczeństwa. Do nawiązania połączenia z urządzeniem klienta w dowolnym miejscu kraju korzystamy z własnej usługi opartej o sieci wszystkich operatorów komórkowych na zasadzie roamingu krajowego. Dzięki temu nie musisz się martwić, że w miejscu gdzie pracują twoje urządzenia zasięg sygnału GSM jest zbyt słaby.

Wykonywane przez nas wizualizację posiadają kilka poziomów dostępu tak aby możliwe było delegowanie wybranych uprawnień dozorowych odpowiednim użytkownikom. W zależności od potrzeb proponujemy konfigurację własnych reguł powiadomień o stanach ostrzegawczych i alarmowych poprzez e-mail, SMS lub specjalizowany zdalny pulpit operatorski.

Widok pulpitu dostosowujemy do indywidualnych oczekiwań użytkowników, choć wyznajemy zasadę, że to co widać powinno być prostsze od tego czego nie widać.Caldera

© Copyright 2023 corsario.pl

DESIGN by corsario.pl